Een initiatief van Teamwork Technology | ![]() |
Gisteren dacht een groep bevlogen mensen na over de toekomst van woningrenovatie in Nederland. “Niet om te kijken wat ons te wachten staat maar om samen te bepalen voor welke toekomst we willen gaan.” aldus initiatiefnemer Timo Spijkerboer van Produbo. Student Sjouke Ritsema presenteerde vier prikkelende toekomstbeelden voor de verbouwsector in 2030. Voor zijn afstudeeronderzoek interviewde hij 15 sleutelfiguren uit de sector die gezamenlijk 60 onzekerheden benoemden voor de toekomst. Hiermee construeerde hij vier toekomstscenario's:
Branding Bouw reorganiseert: industrialisatie. Geleidelijk groeiende markt.
| Rolls Royce Rijke mensen ontlenen hun status aan prachtige huizen.
| ||||
Subsidieland
| Diepgang Vertrouwenscrisis, korte termijn denken, renovatie geen prioriteit
|
In de workshop stelden deelnemers zichzelf de vraag: wat zou ik doen als ik in deze wereld wakker word? Ingenieur Wouter Beerten kwam tot een interessant inzicht toen hij nadacht over zijn rol in het scenario ‘Rolls Royce;’ waarin de prijzen van grondstoffen enorm zijn gestegen: “Waar ik nu bezig ben met efficiënte energie oplossingen zou ik me dan volledig richten op het efficiënt verdelen van grondstoffen”, zo is zijn conclusie. Andere deelnemers besloten zelfs hun baan op te zeggen of voorzagen radicale koerswijzigingen voor hun organisaties.
Filosoferen over de toekomst is natuurlijk leuk en prikkelend, maar wat levert het op? Dat antwoord ligt besloten in wederom een vraag: wat voor trends zie je vandaag de dag om je heen die tekenend zijn voor de toekomst die jij voor ogen hebt? Op die ontwikkelingen zal je in moeten haken. Misschien besluit Wouter na deze workshop wel om zich meer te gaan richten op grondstoffen dan op energie.
Binnenkort publiceert Produbo de resultaten van het onderzoek.
Laat uw emailadres achter om ook een exemplaar te ontvangen.
© copyright 2011 | algemene voorwaarden
Reacties
fred Gardner
Wat ontzettend jammer dat ik hier niet bij kon zijn. Ik was geveld door ziekte...
Kan niet wachten totdat ik helemaal bijgepraat ben.
Reageer